Eulerpool Data & Analytics ASTA RICKMERS Schiffahrtsgesellschaft mbH & Cie. KG
Hamburg, DE

Namn

ASTA RICKMERS Schiffahrtsgesellschaft mbH & Cie. KG

Adress

Neumühlen 19
22763 Hamburg

Huvudkontor

Marktplatz 1, 26954 Nordenham

Legal Entity Identifier (LEI)

5299005K98RJM0W7AU49

Legal Operating Unit (LOU)

5299000J2N45DDNE4Y28

Registrera

HRA 92153

Bolagsform

8Z6G

Företagskategori

Allmänt

Status

RETIRED

Valideringsstatus

Fullt bekräftat

Senast uppdaterad

2022-03-29

Nästa förnyelse

2015-01-27

Eulerpool API
ASTA RICKMERS Schiffahrtsgesellschaft mbH & Cie. KG Omsättning, vinst, balansräkning, patent, anställda och mer
Hamburg, DE

{ "lei": "5299005K98RJM0W7AU49", "legal_jurisdiction": "DE", "legal_name": "ASTA RICKMERS Schiffahrtsgesellschaft mbH & Cie. KG", "entity_category": "GENERAL", "entity_legal_form_code": "8Z6G", "legal_first_address_line": "Neumühlen 19", "legal_additional_address_line": "", "legal_city": "Hamburg", "legal_postal_code": "22763", "headquarters_first_address_line": "Marktplatz 1", "headquarters_additional_address_line": "", "headquarters_city": "Nordenham", "headquarters_postal_code": "26954", "registration_authority_entity_id": "HRA 92153", "next_renewal_date": "2015-01-27T10:42:22.000Z", "last_update_date": "2022-03-29T12:23:31.000Z", "managing_lou": "5299000J2N45DDNE4Y28", "registration_status": "RETIRED", "validation_sources": "FULLY_CORROBORATED", "reporting_exception": "", "slug": "ASTA RICKMERS Schiffahrtsgesellschaft mbH & Cie. KG,Hamburg,HRA 92153" }

Data & Analytics

Eulerpool Private Markets är ledande inom strukturerad information om privata företag.

Upptäck värdet av officiella publikationer som en skattkista av ekonomisk information. Eulerpool Data Service omvandlar den höga manuella ansträngningen vid forskning av dessa dokument till en effektiv lösning. Vi erbjuder kuraterad information för automatisk bearbetning eller sömlös integration i din mjukvara. Lär känna vår mångsidiga kundkrets och utforska hur våra datapaket stöder en mängd olika tillämpningar.

Eulerpool Private Markets-databas

  • Strukturerad företagsinformation via Data API, visualiseringar genom Widget API och exportalternativ i ett kvartalsvis abonnemang.
  • Ett speciellt startpaket till attraktiva priser.
  • Tillgång till information om över 58 miljoner företag och mer än 530 miljoner publikationer.
  • Dagliga datauppdateringar för ett stort urval av länder.
  • Omfattande företagsdata inklusive historik.
  • Djupgående dataanalyser med ekonomiska, marknadsrelaterade och teknologiska nyckeltal.
  • Fullständiga och transparenta källhänvisningar.
  • Kraftfulla sökfunktioner och felaktighetstolerant matchning.
  • Data tillhandahålls i JSON eller XML över HTTPS.
  • Intuitiva visualiseringar med JavaScript.

Obegränsad tillgång från 500 $/månad. Låt oss prata om det!

Eulerpool Data Service
Andra företag inom samma jurisdiktion

Steyler Fair Invest - Balanced

Bull & Bear Company

Lohse Vermögensverwaltung GmbH

PAADE GmbH

Luzia Private Equity GmbH

Albers GmbH & Co. KG

Kirchenkreis Altenburger Land

Kommanditgesellschaft MS "SANTA REGULA" Offen Reederei GmbH & Co.

Schöck Aktiengesellschaft

Ortlieb Organic GmbH

bsp Beratungsgesellschaft für Systemplanung mbH

Engelbrecht GbR

L27 Holding GmbH

"Verein zur Förderung des Evang. Jugendwerks Bezirk Esslingen e.V. "

Autolackier- und Karosserie-Fachbetrieb Listl GmbH

Engelmann Ventures Holding GmbH

AlbanJacob & Co. Gmbh

Unimicron Germany GmbH

A.W. Niemeyer GmbH

Chongsulting GmbH

BVG Bürkle Vermögensverwaltung GmbH

REDOS Einzelhandel Deutschland

MAT Capital Investments Unternehmergesellschaft (haftungsbeschränkt)

WIR GmbH & Co KG

DS-Rendite-Fonds Nr. 121 GmbH & Co. Bürogebäude Freiburg KG

Derivest GmbH

Translation Engineering GmbH

Windpark Krimpenfort GmbH & Co. KG

WESTFA Holding GmbH

RF Plast GmbH

Precht Holding UG (haftungsbeschränkt)

Verpackungs- u. Lagertechnik Ulm GmbH

Evang. Kirchengemeinde Oberneuland

Hans Tiemann, Elektromaschinen GmbH

MI-FONDS L15

GEMINA Verwaltungsgesellschaft mbH

Mernberger Stiftung

VBAO-Dachfonds Nr. 1

TREVERIS Immobilien GmbH

"Ökohof" Gemüsehandel GmbH

BayernInvest A-Saarpfalz-Fonds

Stiftung für analytische Psychiatrie

Depenbrock Bau GmbH & Co. KG

Katholische Kirchengemeinde St. Remigius, Viersen

Evangelische Kirchengemeinde Stieghorst-Hillegossen

Elbe-Weser Welten gGmbH

Stiftung Evangelisches Kranken- und Versorgungshaus zu Mülheim an der Ruhr

Albert Schroff Stiftung

Bremer Verkehrs- und Beteiligungsgesellschaft mbH

Nerd Nation UG (haftungsbeschränkt) & Co. KG